• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Çsgb Duy Ve Gör Artık... Bir Şeyler Yap Artık...

İzmir'de İnşaat Vinci Devrildi: 2 Ölü, 3 Yaralı

İzmir'in Çiğli ilçesinde bir inşaatta yaklaşık 70 metrelik vincin devrilmesi sonucu 2 işçi hayatını kaybetti, 3 işçi yaralandı.

izmir-de-vinc-faciasi-2-olu-3-yarali-7423398_x_300.jpg

İzmir'in Çiğli ilçesinde saat 18.30 sıralarında, 6 katlı inşaat alanında bulunan yaklaşık 70 metrelik vincin devrilmesi sonucu 2 işçihayatını kaybetti, 3 işçi yaralandı.

izmir-de-insaat-vinci-devril-2-olu-3-yarali-7423398_3909_m.jpg

70 METRELİK VİNÇ DEVRİLDİ 2 İŞÇİ ÖLDÜ

Edinilen bilgiye göre olay, saat 18.30 sıralarında, Evka 2 Mahallesi Bülent Ecevit Caddesi üzerinde bulunan inşaatta meydana geldi. 2 blok halinde biri 22 katlı biri 6 katlı inşaat alanında bulunan yaklaşık 70 metre yükseklikteki vinç, henüz belirlenemeyen bir nedenle devrildi. Vinç inşaat alanı ve yanından geçen caddenin üzerine büyük bir gürültü ile çöktü. Bu sırada inşaat alanında bulunan 2 çocuk babası Osman Tok (55) ve Şerafettin Esen vincin altında kalarak hayatlarını kaybetti. Yaralanan işçiler Çetin Yılan, Mehmet Gürbüzve Doğan Aytayoğlu olay yerine gelen sağlık ekiplerince Karşıyaka Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

izmir-de-vinc-faciasi-2-olu-3-yarali-7423398_4048_m.jpg

"BURADA GÜVENLİK ADINA HİÇBİR TABELA YOK"

Vincin devrilmesi sırasında ise cadde üzerinde bir araç ya da yayanın bulunmaması olası bir faciayı önledi. Vincin devrilmesini uzaktan gören hayatını kaybeden Osman Top'un yakını Tamer Altuntaş, "Burada güvenlik adına hiç bir tabela yok. Ben uzaktan gördüm vincin düşme anını. Bir anda bir toz bulutu kapladı alanı. Osman'ında burada çalıştığını bildiğim için hemen koştum geldim. Gelince kötü haberi aldım. Daha önce çok inşaatta çalıştı tecrübeli bir işçiydi" dedi.

izmir-de-vinc-faciasi-2-olu-3-yarali-7423398_7581_m.jpg

VİNCİN DEVRİLME NEDENİ ARAŞTIRILIYOR

Polis ekiplerinin incelemesinin ardından Osman Top ve Şerafettin Esen'in cenazesi İzmirAdli Tıp Morguna kaldırıldı. Öte yandan polis ekipleri vincin neden devrildiğini belirlemek için çalışma başlattı.

Allah rahmet eylesin. Denetim, denetim, denetim. Önceden görülebilecek ve önlem alınabilecek problemler kazadan sonra araştırılıyor. Reaktif değil proaktif bir yaklaşım belirlemek gerekiyor.

Denetime gelip çay içip sadece evraklara bakmakla yetinen arkadaşlar var. Yani denetleyicileri de denetlemek gerekiyor...

Denetimin kalitesi ve yapılan denetimlerdeki görülen eksikliklerin giderilip giderilmediğinin takibi önemli.