Cuplock iskele sistemleri

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
30 Mart 2014
Mesajlar
2.268
Tepki puanı
1.679
Konum
Londra
CUPLOCK İSKELE SİSTEMLERİ / CUPLOCK SCAFFOLD SYSTEMS

Döşeme ve kiriş kalıbı altında yüksek yük taşıyıcı sistem olarak kullanılan cup-lock iskele ayrıca dış cephe iskelesi olarak kullanılabilen bir sistemdir. Özellikle kalıp altı taşıyıcı iskele olarak kullanılır.

Cup-Lock (Fincan İskele) kalıp altı iskele sisteminde, yatay ve dikey elemanlar, rijit bir şekilde bağlanır. Yatay ve dikey bağlantılar, rijit bir çerçeve oluşturduğundan, ağır ve yüksek döşemelerde son derece emniyetli kalıp altı iskele sistemidir. Yatay ve düşey bağlantıdaki rijitlik, ağır yük ve burkulma yüklerine karşı yüksek mukavemet sağlamaktadır.
1.jpg
Cup-Lock (Fincan İskele) İskele Sistemi Fonksiyonel Olup, Kalıp Altı İskelesi Olarak Kullanıldığı Gibi Cephe İskelesi ve Tekerlek İlavesi İle Hareketli Hacim İskelesi Olarakta Kullanılabilmektedir. Alt Ayar ve Üst Ayar Krikosu İle Yükseklik Ayarı Kolaylığına Sahiptir. Son Derece Basit, Hızlı ve İşçilikten Tasarruf Sağlayan Kolay Kurulumu Özelliğine Sahiptir. Dikey Elemanlar Üzerinde Bulunan Çanaklara Geçen Yatay Elemanların, Dikey Eksen Etrafında İstenilen Doğrultuda Ayarlanabilmesi Sayesinde Sistem Her Türlü Projeye Uyum Gösterebilmektedir.

Flanşlı iskelelere göre kurulması biraz daha basittir. Sadece çekiç kullanarak montaj ve demontajı gerçekleştirilir. Ürünün kaybolacak ya da kırılacak bir parçası bulunmadığı için defalarca kullanılsa bile zamana meydan okuyabilmektedir.

Sistem alt tas ve fincanlardan oluşan dikey elemanlardan ve bademli yatay elemanlardan oluşur.

Cup-Lock Dikey elemanları
50, 100, 150, 200, 250 ve 300 cm uzunluklarında olup Ø 48 / 3mm TSE belgeli sanayi borularından üretilmektedir. Standart Fincan aralığı 100 cm dir ancak her bir dikme üzerine gelen yük miktarı arttıkça burkulmayı önlemek için fincan aralıkları 50 cm ye düşürülmektedir.

Cup-Lock yatay elemanları 70, 100, 120, 150, 200, 250 ve 300 cm uzunluklarında olup Ø 48 / 2,5mm TSE belgeli sanayi borularından üretilmektedir. Yatay boru uçlarında dövme başlıklı bademler bulunmaktadır.

Cup-Lock (Fincan İskele) İskelenin, Yük Taşıma Kapasitesi, Emniyetli Olması, Kolay Kurulumu, Fonksiyonelliği , Her Türlü Yüksekliğe Kurulabilir Olması, Hafifliği, Taşıma-Depolama Kolaylığı ve Her Türlü Projeye Uyum Göstermesi Sistemin Avantajları ve Tercih Sebebidir.

2.png 3.png 4.png 5.png 6.png 7.jpg 8.png 9.png
 

Ayhan UĞUR

Kayıtlı Üye
Katılım
10 Eylül 2015
Mesajlar
8
Tepki puanı
13
Yaş
44
Konum
Burdur
Web Sitesi
www.oguzhaniskele.com
Çok güzel bir paylaşım olmuş. Bir uygulama fotoğrafıyla katkıda bulunmak isterim.

CUPLOCK1.jpg
 
Üst