• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber En Çok Işçi Ölümü Inşaat Ve Tarımda ...

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi raporuna göre, kasım ayında en az 123 işçi hayatını kaybetti. En çok ölümler inşaat ve tarım sektöründe yaşandı, ölüm nedenleri arasında trafik, servis kazası ilk sırada yer alıyor.

12 KADIN ÖLDÜ
Ölen 123 kişinin 109’u işçi, memur statüsünde çalışan ücretlilerden ve 14’ü çiftçilerden, küçük toprak sahiplerinden oluşuyor. Hayatını kaybedenlerin 12’si kadın, 111 ‘i erkek, biri çocuk, üçü göçmen. En cok ölümler inşaat, tarım sektöründe yaşandı, ölüm nedenleri arasında trafik-servis kazası ilk sırada yer alıyor. Sadece 2014 yılının ilk 11 ayında en az 1723 işçi öldü.

SERVİS KAZALARI ARTTI
Trafik, servis kazası nedeniyle 34; düşme nedeniyle 23; ezilme, göçük nedeniyle 23; diğer nedenlerden dolayı (kalp krizi, slikozis, intihar, saldırı, mayın patlaması vb.) 21; patlama, yanma nedeniyle 8; elektrik çarpması nedeniyle 8; nesne düşmesi, çarpması nedeniyle 2; kesilme, kopma nedeniyle 2; zehirlenme, boğulma nedeniyle 2 işçi can verdi.

EN ÇOK İSTANBUL’DA
9 ölüm İstanbul’da; 8 ölüm Antalya’da; 7 ölüm İzmir’de; 6 ölüm Bursa’da; 5 ölüm Ankara’da; 4’er ölüm Kocaeli, Manisa, Nevşehir ve Samsun’da; 3’er ölüm Adana, Edirne, Elazığ, Kahramanmaraş, Mersin, Sivas, Şanlıurfa ve Tokat’ta; 2’şer ölüm Aydın, Balıkesir, Bilecik, Binaöl, Bolu, Corum, Erzurum, Hatay, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Konya, Ordu, Rize, Van ve Yozgat’ta; 1 ‘er ölüm ise Adıyaman, Bartın, Batman, Bitlis, Denizli, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkari, İğdır, Kütahya, Muğla, Siirt, Şırnak, Uşak, Zonguldak ve Rusya’da yaşandı.
 
Bu kafayla gidersek daha çok kaza olur. Ne zaman iş güvenliğinin zorunluluk değilde ihtiyaç olduğunu benimsersek o zaman bir şeyler düzelmeye başlar.
 
Kesinlikle katılıyorum. Bakanlığın şuan yapmaya çalıştığı şeyler arasında aynen şu var: Eğer bu tarihe kadar hizmet alımı yapılmamaışsa uzman,hekim ve diğerleri gibi bütün cezaları ,sözleşme yapmaları durumunda silinecektir. İşveren demez mi iyi ki yapmamışım zaman af geldi diye. Güvensizliğe teşvik ediyorlar. Vereceksin bir kaç yere caydırıcı cezayı , onuda yapacaksın manşet haber ozaman neler oluyor izle!! İşimiz zor...
 
Bu sistem bu şekilde gitmeye devam ederse artık söylediklerimizi işverenler iyice umursamaz hale gelecekler. Nasıl olsa Af Çıkar! :(
 
Üst