Engelliler Için Depremde Ilk 72 Saat

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
30 Mart 2014
Mesajlar
2.256
Tepki puanı
1.674
Konum
Londra
1.png

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ve Başbakanlık Özürlüler İdaresi’nin (ÖZİDA) yaptığı araştırmada, süreğen hastalığı olanlarla birlikte ülkemizde 8,5 milyona yakın engelli bireyin olduğu bilinmektedir. Aileleriyle birlikte düşünüldüğünde yaklaşık 30 milyon kişi engellilik olgusundan etkilenmektedir.

Engellilerin ve onların yakın çevrelerinin depreme hazırlık için atacakları adımlar çok önemlidir. Bu nedenle, sadece engelli bireyler değil, onların aileleri, yakınları ve arkadaşları ile hizmet aldıkları kurum ve kuruluşlarda çalışanlar da depreme hazırlık konusunda bilgi sahibi olmalıdır.

Afet ve acil durumlarda altın saatler dediğimiz ilk 72 saatte bazı yardımların bize ulaşması mümkün olmayabilir. Bu süreci en az kayıpla atlatabilmek herkesin hazırlıklı olmasıyla olanaklıdır.

Bu kitapta, depreme hazırlık için tüm engelli gruplarına yönelik genel bilgiler ile her bir engelli grubu için özel olarak hazırlanmış temel bilgiler yer almaktadır.

Kaynak :
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!


 

Ekli dosyalar

  • Engelliler İçin Depremde İlk 72 Saat.pdf
    5,1 MB · Okunma: 4

Ali KİLCİ

Yönetim Grubu
Katılım
12 Ağustos 2014
Mesajlar
364
Tepki puanı
412
Konum
İstanbul
AFAD' ın hazırlamış olduğu Engelliler için Depremde İlk 72 Saat konulu dosyasını paylaşıyorum. Genel olarak aynı konular belki içinde farklı bulmak istedikleriniz olabilir.

Ek için
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
.
 

Ekli dosyalar

  • 13-201209281508-ilk72saatengelliler.pdf
    3,2 MB · Okunma: 0
Üst