• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

RY Gaz Maskesinin Tam Uyumu -359-

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Sertifika
Diğer Belge
Firma
ABL Group
Solunum koruması gerektiren riskli işleri yaparken tam bir uyumun sağlanması önem taşır. Beslemesiz yarım-yüz ya da tam-yüz gaz maskeleri yüzünüzün çevresinde sıkı bir yalıtım sağlamalıdır. En küçük bir açıklık dahi buharların ya da partiküllerin içeri sızması için yeterlidir. Korunduğunuzdan emin olmak için aşağıdaki hususları dikkate alınız:

· Donanımın tam olarak uyması test edilmelidir.
· Her kullanımdan önce tam olarak uyum sağlaması kontrol edilmelidir.
· Gaz maskesinin doğru şekilde temizlenip saklanması gerekir.
· Yüzün yalıtım sağlanan noktalarının temiz şekilde tıraş edilmesi gerekir.
· Gerekiyorsa uygun bir gaz maskesi filtresi/kartuşu kullanınız
aa.png

Tam bir yalıtım sağlanamıyorsa yapılması gerekenler

Tam bir yalıtım sağlamak mümkün olmadığında (ör: yüzün tam tıraşlı olmaması ya da derin yara izi bulunması), kapüşonlu bir beslemeli hava arıtıcı gaz maskesi (PAPR) kullanılabilir. Kapüşon rahat bir şekilde oturur ve sakallı çalışanlar için uygundur.

Unutmayınız: Bunlar hava arıtıcı tipteki gaz maskeleridir. Oksijen düzeyinin yetersiz olduğu alanlarda hava beslemeli bir gaz maskesi kullanılmalıdır. Gerçekleştirilen işin ve içinde bulunulan ortamın tipi daima dikkate alınmalıdır.

bb.png

Kaynak:
WorksafeBC Toolbox Meetings
Proper fit of respirators
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!

Ekli dosyalar

• -359- Gaz Maskesinin Tam Uyumu.doc
    291 KB · Görüntüleme: 7