• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Güvenlik ayakkabısı (elektrikçiler için)

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Aralık 2013
Şehir
Yurt Dışı
Sertifika
Diğer Belge
Firma
ABL Group
TANIMI: Elektrik enerjisi ile ilgili çalışmalarda çalışanların, elektrik enerjisi ile teması anında toprak direncini artırarak kazaların etkisini azaltmaya yarayan güvenlik malzemesidir.

YAPISI: Elektrik enerjisine karsı koruma yapan ayakkabılar direk olarak giyildiği gibi günlük ayakkabı üzerine de giyilecek şekilde de olabilir. Ayakkabıların üretildiği malzemeler elektriğe yalıtkan olmalıdır. Bu tür ayakkabılarla sert ve sivri cisimlerin üzerine basılmamalıdır.
dd.jpg
TEKNİK ÖZELLİKLERİ:

1- Ayakkabı giyildiğinde kullananı rahatsız etmemelidir.
2- Ayakkabıların tabanı kaymayı önleyici şekilde üstü ise pürüzsüz ve düz olmalıdır.
3- a) Tek parça olarak imal edilen ve günlük ayakkabı üzerine takılan ayakkabıların tamamı yalıtkan (Doğal kauçuk, sentetik kauçuk veya lastik türü) malzemeden olmalıdır.
b) Ayağa direk olarak giyilecek ayakkabıların üstü deri altı doğal kauçuk, sentetik kauçuk veya lastik türü yalıtkan malzemeden imal edilmelidir.
4- Ayakkabıların imalinde kabara, demir veya iletken metal parçası kullanılmamalıdır.
5- Ayakkabıların tabanı, su, asit, yağ, fuel oil ve mazot'tan etkilenmemelidir.
6- Ayakkabıların tabanları 50 Hz. 14 kV'luk test gerilimine 1 dk. dayanmalıdır. Bu gerilim değeri kullananları koruma sağlayacak gerilim değeri olarak düşünülmemelidir.
7- Ayakkabılar TSE EN 50321 e uygun olmalıdır.
8- Ayakkabılar üzerinde;

-İmalatçı firma adı,sembolü,
-İmalat yılı,
-Numarası,
-Test gerilimi,

silinmeyecek şekilde bulunmalıdır.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
 
Üst