Haydi isgturkiye.com'u nitelikli bilgilerle donatalım

Onur Umur

Kayıtlı Üye
Katılım
3 Nisan 2014
Konular
18
Mesajlar
38
Tepki puanı
28
Konum
Bursa
Değerli arkadaşlarım meslektaşlarım,

isgturkiye.com kurucusu arkadaşım Fatih Özcan ile akademik bilginin bilimsel yaklaşımların İSG alanında çok önemli olduğuna inanıyoruz. Diyoruz sorgusuz sualsiz kopyala yapıştır yapılan prosedür, talimat ve kontrol listelerinden çok mesleki bilgimizi ve niteliğimizi artırmak için akademik bilgiye ve her sektöre yıllarını vermiş ve sektörünün uzmanın bilgi birikimlerine ihtiyacımız var.

Bu bilgi birikimini yayınlamak için de sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Bu amaç doğrultusunda gönüllü arkadaşlar arıyoruz. Gönüllü arkadaşlarımızdan ricamız bizlere ulaşmaları ve hangi konuda yardımcı olabileceklerini belirtmeleridir.

Örneğin, diyelim ki maden sektörüne yıllarını vermiş İSG konusuna duyarlı bilgi paylaşımına açık bir mühendis tanıdığınız varsa bu gibi kişileri çağırabilirsiniz.

Bunun dışında diğer sitelerde örneği pek görülmeyen akademik makaleler ve tezleri de yayınlamak istiyoruz. Başta YÖK Tez veritabanı olmak üzere sayısız bilimsel makale yayını bulunan veritabanlarındaki bilimsel makaleleri sitemizde yayınlamak, uzmanların daha bilimsel etkili çalışmalar üretmesini sağlayacaktır.

Yalnız bunu yaparken yayın sahiplerine bir şekilde ulaşarak izin almamız gerekecektir. İzin alamasak bile her makale ve tezin kısa özetini yayınlama hakkımız zaten telif kurallarına uygundur. Bu bile uzmanlarımızın dünya uygulamalarıyla tanışmasını, nitelikli çalışmalardan haberdar olmasını sağlayacak ve İSG alanında kaliteyi oldukça artıracaktır.

Sağlıcakla kalın
 

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
30 Mart 2014
Konular
1.483
Mesajlar
2.184
Tepki puanı
1.482
Konum
Tayland
Ali bey,

Öncelikle hoş geldiniz. Eminim daha da yayılacağız bundan hiç şüphem yok fakat yönetim açısından önceliğimiz kalabalık değil kaliteli bir topluluk olabilmek. Bu amaçla biz çalışmalarımıza devam ediyoruz..

Katkılarınızı bekleriz..
 

Can Avşar

Kayıtlı Üye
Katılım
1 Nisan 2014
Konular
2
Mesajlar
13
Tepki puanı
11
Konum
Antalya
Onur Bey,

Düşüncüleriniz için teşekkür ederiz. Hep birlikte çok daha iyi bir seviyeye geleceğimize inanıyoruz..
 
Üst Alt