Inşaat Iş Güvenliği Nedeniyle Mühürlenmek Istenince

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
30 Mart 2014
Mesajlar
2.247
Tepki puanı
1.655
Konum
Londra
haber.jpg


AKSARAY'da 5 katlı bir inşaatın, dış cephesindeki iskelede bulunan işçilerin güvenlik önlemi almadan çalıştığı gerekçesiyle valiliğin talimatıyla mühürlenmek istendi.

İnşaatın mühürlenmek istenmesi üzerine 10 işçi intihara kalkıştı.

Olay, saat 18.30 sıralarında Büyük Bölcek Mahallesi Bölcek Caddesi'nde bulunan 5 katlı bir konut inşaatında meydana geldi. İnşaatın dış cephe sıvasının yapımı için kullanılan iskelede bulunan işçilerin, güvenlik önlemi almadan çalıştığı gerekçesiyle valiliğin talimatıyla mühürlenmek istendi. İskele çalışan işçiler, 'ekmeğimizden olacağız' diyerek inşaatın mühürlenmesini istemedi. İşçiler daha sonra 5'nci kattaki iskeleye çıkıp intihara kalkıştı. Bunun üzerine polis, itfaiye ve sağlık görevlilerine haber verildi. Yaklaşık 1 saat süren çabalar sonucu 10 işçi ikna edilip, aşağı indirildi. Olaylar yatıştıktan sonra da inşaat mühürlendi.

Hasan BÖLÜKBAŞ / AKSARAY (DHA)
 

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
30 Mart 2014
Mesajlar
2.247
Tepki puanı
1.655
Konum
Londra
Bu haberi özellikle paylaştım. İşçilerin bu önlemlerin kendileri için olduğunu anlayamamış olması kimin suçu bunu irdelemek lazım. Demek ki devlet ve bizler üzerimize düşen görevi tam olarak yapamıyoruz.
 
Üst