• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Iş Güvenliği Uzmanlığı Ve Işyeri Hekimliği Sınavı

Ali KİLCİ

Yönetim Grubu
Sertifika
B Sınıfı
Firma
Desan Deniz İnş. San. A.Ş.
Mrb arkadaşlar,
Yine bir sınav daha geçti. Kimisi çok iyi derken kimisi de ya işte ösym, eski sorular daha güzelmiş diyor. Peki sizler neler düşünüyorsunuz. Uzman olacak ve yeni uzman olmuş arkadaşlar uzmanlık yapacakları hayatlarında neler bekliyor. Nasıl bir patrondan hoşnut olurlar bilelim istedik.

@Ali KİLCİ
Benim düşüncem:
Bizde şu algı var başarılı olduğunda benim çalışmam sonucu başarılı oldum ama başarısız olduğumda ise hep birilerini suçlarız, hemen yargısız infaz yaparız. Dün inceledim bizim girdiğimiz sınavı kıyasladım soruların bazıları gerçekten zor. Bazı konuları hiç duymadım bile...

B sınıfı için sınava girdim. Kolay soru yoktu. Soruların 20 si direkt bilgi gerektiren orta düzey diyebileceğim sorulardı. 20 Soru gerçekten insanı çelişkide bırakan şıkları eleyip iki şıkka düşürebildiğiniz insana bumuydu bumuydu dedirttiren zorlayıcı sorulardı. 10 soru ise çok sorunun sorulduğu alanda uzmanlık gerektiren ayrıntılardı. (Örneğin motorlu araçların yakıt tankkında yapılan kaynak, hangisi alarjiktir, hangisi tarımda hastalığa neden olan bakteridir, hangisi bakteridir vs vs.)

@Ali KİLCİ
Bütün işi yine uzmanlar yapıyor. işyeri hekimleri geliyor çalışanı muayene ediyor ve gidiyor. Yasal süreçte işyeri hekiminin yapması gerekekini biz araştırıyoruz ve bizden yapılmasını talep ediyorlar...

Son düzenleme:
@mkekin1970

İşte onların işlerini de biz yaptığımız için hepsi çok rahat bırakacaksınız onlar yapsın bu neden yapılmadı diye sorulduğunda görev tanımımda böyle birşey yok dememiz lazım aslında bu kadar basit. Muayene bile etmeyen hekimler var... Yerin altında nasıl bunun hesaplarını verecekler bilmiyorum.

@Servet Yortumluk
Ülkemiz koşullarında dayın varsa cumhurbaşkanı bile olursun. Düşünün ki ben 18 yıldır bulunduğum şirkette çalışıyorum ve 1,5 yıldır iş güvenliği uzmanı olarak çalışıyorum. Kaldı ki biz bakanlık nezdinde uzmanlarız ama bulunduğumuz konum itibari ile dayımız olmadığı için uzmanlık kadromuzu alamıyoruz. Ama dün itibari ile işe başlayan bir hemşireden bile düşük maaş alıyoruz. Yasadaki ve bakanlıktaki eksikliği burada belli oluyor çünkü bakanlık nezdinde uzman olmuşsun bütün oluşabilecek tehlikelerin altına imza atıyorsun ama şirketlerde iş güvenliği uzmanı olarak çalışıyorsan ve bakanlık nezdinde sözleşmen var ise kanunda şirkettede kamudada (kamuda bu zorunluluk var) kadro verme zorunluluğu olması lazım...

Son düzenleme: