• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İsg gelişimi

Pelin.44

Kayıtlı Üye
Sertifika
Uzman Adayı
Firma
Osgb
Önlisans mezunuyum lisansa tamamlayıp tamamlamamakta kararsızım şuan İsg teknikeriyim ne yapcağımı bilmiyorum

Önlisans mezunuysanız iş hakkında bilginiz vardır. Öncelikle bu işi yapmak istiyor musunuz karar verin derim. Cevabınız evet olursa evet lisansa tamamlayın.

Evet sektörde çalıştım C olsam iş bulmak çok zor.lisansa tamamlayıp kendimi nasıl geliştirebilirim başka sizce ?

Bu bir süreç. C olarak başlarsınız ve yukarı doğru devam edersiniz. Bir sürü mesleki sertifikalar var bunlarla kendinizi geliştirirsiniz. Çok hareketli bir sektör aslında. Zorlukları elbet olacaktır fakat ben karamsar yaklaşmıyorum.

Merhaba,
Uzman olmak kolay değil evet. Ancak isg alanında çalışmak istiyorsanız eğitim ve deneyim alanında ilerleyin derim.
Ancak DGS halen var mı bilemiyorum ama var ise ve isg önlisans mezunları başka nerelere girebiliyor ise, araştırmakta fayda var.
Kolay gelsin

İstanbul da ikamet ettiğim için çevremden görüyorum tabini karamsar olmamak lazım. DGS ile Marmara’dan Üsküdar ünivertesine İsg lisans okuyup B olmak şuan C olup iş aramaktan sizce daha iyi değil midir ?

Ekli dosyalar

• 50CAEC52-11BC-45B1-B249-1E459CB9716C.jpeg
    50CAEC52-11BC-45B1-B249-1E459CB9716C.jpeg
    44,2 KB · Görüntüleme: 8
Bölümler arasında bence en makulu iş güvenliği. İkisini de yapabilirsiniz. Bir taraftan okula devam ederken diğer taraftan yarı zamanlı işlerle meşgul olabilirsiniz yada bir taraftan okurken ilaveten sertifikalar ile kariyerinize katkıda bulunabilirsiniz.

Direkt aklıma gelenler
ilk yardım
kapalı alan
yüksekte çalışma
iple erişim uzmanlığı
arama kurtarma

ileri aşamalarda
hazop, hazid
bowtie
ve diğer endüstriyel uygulamalara yönelik sertifikalar

Uygulamalı eğitimleri tercih edin mümkün olduğunca.

Açıktan okulu tamamlayıp, C belgesi ile çalışsam daha sonra herhangi bölüm tamamlayıp, Yüksek lisans İsg yapabiliyorum o sırada sertifikaları alsam sizce daha iyi değil mi ?