Ofiste Öfkenizi Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Konu, 'İş Psikolojisi ve Psikososyal Etmenler' kısmında Musa Kamil Ekin tarafından paylaşıldı.

 1. Musa Kamil Ekin

  Musa Kamil Ekin Yönetim Grubu

  Mesajlar:
  2.223
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma:
  BelKo ltd.şti.
  Ofiste Öfkenizi Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?
  09 Ekim 2015
  Sinirlerinizi bozan bir e-posta aldınız. İşgüzarlıkla yazılan satırlar sizi müdürünüze şikayet eder nitelikte. “Tümünü cevapla” deyip siniriniz geçene kadar yazmak istiyorsunuz. Klavye sesleri yükseliyor ve kalp atışlarınız hızlanıyor. Evet öfkelisiniz ama ne yapmalısınız

  Ne Kadar Önemli?

  Sizi bu hale sokan kişi kendinizi kaybetmenize belki de işinizi kaybetmenize değecek mi? Sizi kışkırtan kişilerin amacı zaten sizi hata yapmaya sevk etmek değil mi? Sakin olun. Derin nefes alın ve rahatlayın. 1 ay sonra adını bile hatırlamayacağınız kişiler için kariyerinizi riske atmaya değmez. Günü gelecek ve cevabınızı eşit şartlarda vereceğiniz günler gelecektir.

  Üstünüze Alınmayın
  İş hayatındaki çatışmaları her zaman üstünüze alınmayın. Bizzat size yöneltilen bir sitem olmadıkça fazla kafa yormaya gerek yoktur. Aksi halde ofis sizin için çekilmez bir hal alabilir.

  Öncelikleri belirleyin
  Olumsuzluklar iş hayatının bir parçasıdır. Ortalık her zaman güllük gülistanlık olmayacaktır. Bütçe hedefleri, müşteri ilişkilerindeki aksaklıklar ve idari sorunlar iş hayatında can sıkan noktalardır. Yıkıcı olmak yerine yapıcı davranıp kendinizi gösterme şansını da yakalayabilirsiniz. Sorumluluk almaktan çekinmediğiniz takdirde kendinizi iyi hissedeceksiniz.

  http://pdrgunlugu.net/ofiste-ofkenizi-nasil-kontrol-edebilirsiniz/
   
  Enver Çığşar ve Fatih Özcan bunu beğendi.