Patlamadan Korunma Dökümani Hazirlanmasi Eğitimi

Konu, 'Eğitim Duyuruları' kısmında ÇMO KOCAELİ ŞUBESİ tarafından paylaşıldı.

 1. ÇMO KOCAELİ ŞUBESİ

  ÇMO KOCAELİ ŞUBESİ Kayıtlı Üye

  Mesajlar:
  7
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma:
  x
  Eğitim Adı

  PATLAMADAN KORUNMA DÖKÜMANI HAZIRLANMASI

  Eğitimin Verileceği Tarih

  21-22 Şubat 2015

  Saat

  10:00 – 17:00

  Eğitim Verileceği Yer

  TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi

  Alemdar Cad. Soydan İş Merkezi K:5 No: 151 İzmit / KOCAELİ

  Eğitmen Bilgileri

  EFARİ BAHÇEVAN - TURGAY ÖZCAN

  Eğitimin Amacı

  30.04.2013 tarih ve 28633 Sayılı "Çalışanların Patlayıcı Ortamların Tehlikelerinden Korunması Hakkında Yönetmelik" ve 30.12.2006 Tarih ve Sayılı "Muhtemel Patlayıcı Ortamda Kullanılan Teçhizat ve Koruyucu Sistemler ile ilgili yönetmelik" kapsamında patlayıcı ortam oluşması ihtimali bulunan işyerlerinin "Patlamadan Korunma Dokümanı" hazırlayabilmesidir.

  Eğitimin İçeriği

  1) ÇSGB ilgili yönetmelikleri, 2) Patlamaya karşı korunmanın temel fiziksel ilkeleri, a. Patlama riskinin değerlendirilmesi, b. Patlama, infilak, ateş alma, parlama nedir, c. Geri patlama neden olur, 3) Patlayıcı ortamların sınıflandırılması a. Tutuşma hassasiyeti ve patlama riskine etki eden faktörler, b. Minimum tutuşma değerleri, c. Maksimim tutuşma değerleri, 4) Patlamadan korunma dokümanı içeriği, a. Patlamaya karşı korunmanın sınıflandırılması, b. Patlamadan korunma dokümanı gereklilikleri, 5) Patlayıcı ortam hesabı nasıl yapılır, a. Patlayıcı ortam nedir, normal çalışma şartları nedir, b. En düşük ateşleme derecesi nedir, c. Parlama noktası nedir, kendiliğinden tutuşma sıcaklığı nedir, d. Patlayıcı gaz ortamların meydana gelme olasılığı, e. Yanıcı sıvı ve gazlar bölge hesaplaması nasıl yapılır, 6) Tozlara ait bölgelerin belirlemesi, a. Toz nedir, toz patlaması için gerekli şartlar, b. Toz yangın/patlama ilişkisi, c. Tutuşabilir toz nedir, d. Tozların sınıflandırılması, e. Toz buluru patlamasının oluşması için gerekli şartlar 7) Tutuşma kaynakları, a. Tozun kimyasal özelliği ve patlama şiddetine etkisi, b. Nem etkisi, oksijen etkisi, tozların tehlike derecelerine belirleyen önemli veriler, c. Patlama şiddetine etki eden faktörler, 8) Patlayıcı ortam hesapları nasıl yapılır, a. Patlayıcı ortam nasıl belirlenir, 9) Örnekler, a. Patlayıcı alanlarda kullanılabilecek donanım ve malzeme seçimi ve güvenlik levhaları

  Eğitim Ücreti

  ÇMO Üyesi : 600 TL

  Odamızdan BTB Almış Firmalarda Çalışan TMMOB‘ a Bağlı Diğer Odaların Üyeleri : 750 TL

  Diğer : ÇMO Üyesi olmayan ve BTB`li firmalarda çalışmayanlar bu kapsamdadır. Bu kapsamdaki kişilerin birimle iletişime geçmesi gerekmektedir.

  Eğitim ücretini Türkiye İş Bankası Merkez Şb:

  2400 – 1899008

  IBAN : TR150006400000124001899008

  NOT I : Eğitime katılım sağlayacak üyelerimizin 2015 yılı dahil olmak üzere aidat borçlarının olmaması gerekmektedir.

  NOT II : Eğitime katılım için 16 Şubat 2015 tarihine kadar ön kayıt yaptırılması ve eğitim ücretlerinin yukarıda belirtilen hesaba yatırılması gerekmektedir. Eğitim ücretini 16 Şubat 2015 tarihine kadar yatırmayanların ön kayıtları dikkate alınmayacaktır. 16-17 Şubat 2015 tarihleri arası eğitim ücreti yatıracakların kontenjan bilgisi aldıktan sonra ücretlerini yatırmaları rica olunur.

  Eğitim Ücretine Dahil olanlar:

  · Ders Notları

  · Yemek ve İkramlar

  · Başarı Sertifikası

  Kayıt Bilgileri

  Kayıtlarınızı 0 262 323 62 73 numaralı telefondan veyacmokocaeli@cmo.org.tr adresine adınızı, soyadınızı, iletişim bilgilerinizi, oda sicil numaranızı ve eğitimin adını belirterek yapabilirsiniz.

  İletişim Bilgileri

  TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi

  Alemdar Cad. Soydan İş Merkezi K:5 No:151

  TEL: 0 262 323 62 73

  E-POSTA : cmokocaeli@cmo.org.tr
   
  Tuğba Coşkun ve Orhan YILMAZ bunu beğendi.
 2. Enver Çığşar

  Enver Çığşar Yönetim Grubu

  Mesajlar:
  357
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma:
  SASA Polyester San. A.Ş
  ya ne eğitimmiş millet bu işten parayı vurdu memleketi patlataçaklar
   
  Ersin Bozkurt ve Orhan YILMAZ bunu beğendi.