• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Etkinlikler

Yurtdışı İSG Sohbetleri ALMANYA - Arif TÜFEKÇİOĞLU İş Sağlığı ve Güvenliği'nde yeni bir söyleşi dizisiyle sizlerleyiz. Bu söyleşilerde Dünya'nın dört bir yanında çalışan Türk İSG profesyonelleriyle deneyimlerini konuşacağız. Yurtdışında iş bulmanın püf noktaları,ülkemize taşıyabileceğimiz iyi uygulamalar,kanun ve yönetmelikler ve daha fazlası için bu söyleşileri kaçırmayın! Konuğumuz Firuze Arif TÜFEKÇİOĞLU ile Avrupa ülkesi Almanya'yı konuşuyoruz. Youtube Canlı: Linkedin Canlı: YurtdıÅı Ä°SG Sohbetleri ALMANYA - Arif TÃFEKÃÄ°OÄLU | LinkedIn Arif Tüfekçioğlu Kimdir? Arif Tüfekçioğlu, 2005 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Üniversite yıllarında BP Türkiye HSSE departmanında bölüm...
Sayın @Meslektaşlar İş sağlığı ve güvenliğinin sürdürülebilir bir iş modeli açısından olmazsa olmaz hale geldiği günümüz dünyasında, yapay zeka teknolojisi İSG yönetimine nasıl çözümler üretebilir? KKD kullanımından tertip ve düzene, araç-yaya etkileşiminden davranışsal İSG’ye birçok alanda yapay zekanın gücüyle yenilikçi çözümler üreten intenseye’ı daha yakından tanıyacağınız webinarımıza katılın, tesislerinizdeki mevcut kameralara kolayca entegre olarak riskleri en aza indiren yapay zeka çözümümüzü keşfedin.
Sanayi kuruluşu çalışanları, afet ve acil durumlara karşı hazırlıklı olmak ve iş sürekliliğini sağlamak için afet yönetimi ve iş sürekliliği yönetimi konusunda farkındalık ve bilinç düzeyini artırmalıdır. Bu doğrultuda, sanayi tesislerinde afet yönetimi ve iş sürekliliği faaliyetleri kapsamında, afet ve acil durum yönetimi planlaması çalışmalarında görev alacak yönetici ve personel de uzmanlaşmaya ihtiyaç duymaktadır. Bu kapsamda, sanayi kuruluşları çalışanları ve yöneticilerine yönelik olarak afet ve acil durum yönetimi eğitimi verilmelidir. Bu eğitimde, afet ve acil durum yönetimi kavramları, afet ve acil durum risklerinin değerlendirilmesi, afet ve acil durum planlaması, afet ve acil durum yönetimi ekiplerinin görev ve...
Webinar Hakkında Patlayıcı Ortamlarda Kullanılacak Ekipmanlarda Nelere Dikkat Edilmelidir? 6 Aralık 2023 | 14.00-15.00 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim Uzmanı Begüm Şirinoğlu Doğan'ın konuşmacı olacağı, Dräger Safety Ürün Müdürü Gizem İnci Bal'ın moderatörlüğünü üstleneceği webinarımızda aşağıdaki konuların konuşulmasını hedefliyoruz: Konu İçerikleri: Geçmiş Kazalardan Ders Çıkarmak Proses Güvenliği ve ATEX Detayları PKD Kapsamında Kullanılması Gereken Cihazların Özellikleri (Ex-d, e, ia tipi dedektörler) Gaz Algılama ile İlgili Mevzuat Gaz ve Alev Dedektörü Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler link: Draeger.Web WWW - Draeger Master
📆: Friday, November 17, 2023 🕒: 16:00 ⏱️: 1 hour The virtual shelves of online bookshops groan with volumes offering management advice, one still in print 2700 years after it was written. The best of them, from Sun Tzu and Machiavelli to Peter F Drucker and Stephen R Covey, and from Dale Carnegie to Simon Sinek, offer key lessons about life and leadership that can supercharge our ability to manage ourselves and motivate others. Join safety journalist Louis Wustemann and Dr. Andrew Sharman, celebrated author on safety and leadership and strategic advisor to senior leaders and blue-chip corporations, as they sift the safety leadership must-know advice of the great management texts. You will learn: How to influence upwards and...
Sayın @Meslektaşlar, yeni bir eğitimle karşınıdayız. Umarım bu eğitimde diğerleri gibi faydalı olur sizlere. Eğitim Konusu: Kurumsal Karbon Ayak İzi (ISO 14064-1) Hesaplama Atölyesi Eğitim Tarihi: 25,26 Kasım 2023 Saat Aralığı: 10.00-16.00 arası Eğitim ve Sınav Lokasyonu: Microsoft Teams üzerinden tamamen online Eğitim Ücreti: 5,000 TL + KDV (6,000 TL KDV DAHIL) Ödeme Talimatı: Eğitime katılmak isteyen üyelerimiz aşağıda linki verilen ön kayıt formunu doldurduktan sonra; kurumsal üyelerimiz isim soyismi ve firma bilgilerini, şahıs olarak katılacak üyelerimiz isim soy isim, TC kimlik numarası, adres bilgilerini info@qsi.com.tr adresine göndermesi gerekmektedir. Firma tarafından fatura kesilecek ve fatura üzerinde belirtilen IBAN...
Sayın @Meslektaşlar, Yeni bir eğitim silsilesinin ilk eğitimiyle karşınızdayız. Eğitim Konusu: Yaşam Döngüsü Analizi / (LCA - Life Cycle Assessment) (ISO 14040/44) Eğitim Tarihi: 12,13 Ağuston 2023 Saat Aralığı: 10.00-17.00 arası Eğitim Lokasyonu: Microsoft Teams üzerinden tamamen online Eğitim Ücreti: 2750 TL + KDV (3300 TL KDV DAHIL) Ödeme Talimatı: Eğitime katılmak isteyen üyelerimiz aşağıda yer alan ilgili ön kayıt formunu doldurduktan sonra; kurumsal üyelerimiz isim soyismi ve firma bilgilerini, şahıs olarak katılacak üyelerimiz isim soy isim, TC kimlik numarası, adres bilgilerini info@qsi.com.tr adresine göndermesi gerekmektedir. Firma tarafından fatura kesilecek ve fatura üzerinde belirtilen IBAN hesabına ödeme yapılması...
2023-2024 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI KONTENJANLARI VE BAŞVURU ŞARTLARI ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜNDEN Üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsüne 2023–2024 Eğitim–Öğretim Yılı “Güz Yarıyılı” için aşağıda belirtilen Yüksek Lisans (Tezli, Tezsiz) ve Doktora programlarına öğrenci alınacaktır. Başvuru şartları, yazılı ve mülakat sınavı ve değerlendirme ile ilgili açıklamalar aşağıda verilmiştir. Kontenjanlar için tıklayınız. I. YÜKSEK LİSANS (Tezli ve Tezsiz) PROGRAMLARINA BAŞVURU YAPMAK İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR 1- Lisans mezunu olmak. 2- Tezli Yüksek lisans programlarına başvurularda, ÖSYM tarafından yapılan ALES (geçerliliği 5 yıldır) sınavından en az 55 sayısal puan (ALES Puanını gösteren bir...
Selam arkadaşlar güzel bir webinar olabilir Yapay zekayla İSG yönetimi webinarına katılın: Welcome! You are invited to join a webinar: Yapay Zekayla İSG Yönetimi. After registering, you will receive a confirmation email about joining the webinar.
9. KAIZEN PAYLAŞIMLARI ETKİNLİĞİ BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR! 8-9 ARALIK 2023 TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN ETKİNLİĞİMİZ GENEL KATILIMA AÇIK OLACAKTIR MMO İzmir Şubesinde düzenlenen Kaizen Paylaşımları Etkinliğimiz 8-9 Aralık 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Bu süreçte çalışma grubumuz, Kaizen El Kitabı ve organizasyon detayları ile ilgili çalışmalarını tamamlayarak etkinlik içeriğine ilişkin son detayları belirlemişlerdir. Kaizen Paylaşımları etkinliğinin amacı; Kaizen`lerin gelişmesine katkıda bulunmak ve yeni başlayanlara örnekler sunmaktır. Etkinlik kapsamında her kategoride başvuran KAIZEN çalışmaları arasından en iyi uygulamalar seçilecektir. Seçilen Kaizen çalışmaları 8-9 Aralık 2023 tarihinde Tepekule Kongre ve...
29. Ulusal Ergonomi Kongresi, Türk Ergonomi Derneği ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi iş birliği ile 12-14 Ekim 2023 tarihleri arasında Çanakkale’de gerçekleştirilecektir. ÖNEMLİ TARİHLER Bildiri Özeti Gönderim Tarihleri: 20.02.2023 - 18.08.2023 Kongre Erken Kayıt Ücretinin Yatırılması için Son Tarih: 17.07.2023 Kabul Edilen Bildirilerin İlan Tarihi (En geç): 11.09.2023 Kongre Programı İlan Tarihi: 18.09.2023 Kongre Tarihi: 12-14 Ekim 2023 Lokasyon: Troia Kultur Merkezi · Terzioglu Yerleskesi Ãanakkale Türkiye, 17100 Merkez/Ãanakkale KONULAR Fiziksel Ergonomi: Anatomi ve antropometri, İnsan fizyolojik, biyomekanik özellikleri, biyomedikal tasarımlar, iş ve enerji tüketimi, çalışma duruşları vb. Bilişsel Ergonomi: Zihinsel...
AFET YÖNETİMİNİN TEMEL İLKELERİ Sanayide afet risklerini değerlendireceğimiz "Afetlere Hazırlık ve Sanayide Acil Durum Yönetimi" isimli eğitimimiz 8 oturum, 16 saatten oluşmaktadır. Etkinlik Tarih: 23.03.2023 Saat: 14:00 - 16:00 Son Kayıt Tarihi: 23.03.2023 Lokasyon: Zoom üzerinden online Katılım kontenjanla sınırlıdır KAYIT LİNKİ: İSO ONLINE HİZMETLER - Seminer Detay AFETLERE HAZIRLIK VE SANAYİDE ACİL DURUM YÖNETİMİ EĞİTİMİ (1/8) AFET YÖNETİMİNİN TEMEL İLKELERİ İstanbul Sanayi Odası olarak, 06.02.2023 tarihinde 11 ilimizi etkileyen ve hepimizi derinden yaralayan deprem felaketinin hemen akabinde bir taraftan yardım ve destek çalışmalarımızı hayata geçirirken bir taraftan da bundan sonra yaşanabilecek felaketlere karşı hazırlıklı...