• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Psikolojik Ilk Yardım

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Sertifika
Diğer Belge
Firma
ABL Group
Herhangi bir kaza, ani hastalık veya afet durumunun kişilerin üzerinde yarattığı olumsuz etkileri en aza indirgemek ve onların güçlüklerle baş edebilme ve normal yaşamlarını sürdürülebilmelerini sağlamak için; bireylerin, ailelerin ve toplumun psikolojik ve sosyal anlamda güçlendirilmesini amaçlayan müdahalelerdir.
·Her şeyden önce duygudaşlık (empti) kurun.
·Hasta ya da yaralıya kendinizi tanıtın ve ilk yardım uygulamaları için izin alın.
·Hasta ya da yaralı ile göz teması kurun ve yumuşak ve sıcak bir konuşma yapın.
·Hasta ya da yaralıya duygusal destek verin.
·Hasta ya da yaralıya önyargılı olmadan arkadaşça yaklaşın.
·Hasta ya da yaralıya dikkatli bir şekilde olayın ne olduğunu ve ne olacağını açıklayın.
·Ondan işbirliği desteği isteyin.
·Hasta ya da yaralıyı dinleyin ve sempatik olun.
·Eğer gerekliyse pratik bilgilerle yardım desteği verin.
. Hasta ya da yaralıya sağlık görevlileri olay yerine gelinceye kadar ağızdan yiyecek ya da içecek vermeyin.

Kaynak : ilkyardim.org.tr