• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bakanlık Sinav Ve Belgelendirme Işlemleri Hakkinda/isg-katip Revizyonu Duyurusu

mustafa_kibaroglu

Kayıtlı Üye
Sertifika
C Sınıfı
Firma
İmaj Çevre Yatırım Danışmanlık Tic. Ltd. Şti
SINAV VE BELGELENDİRME İŞLEMLERİ HAKKINDA/İSG-KATİP REVİZYONU DUYURUSU

İSG Profesyonellerinin İSG-KATİP üzerinden işlemlerini yapabilmeleri ve sistemde yer alan bilgilerini ve durumlarını bireysel olarak izleyebilmeleri amacıyla 25 Haziran 2018 tarihi itibarı ile İSG-KATİP uygulaması yenilenmiş olarak hizmete sunulmaktadır.

Anılan tarih itibari ile;

• Sınava katılmaksızın (doğrudan) iş güvenliği uzmanlığı, işyeri hekimliği, diğer sağlık personeli ve eğitici belgesi başvurusunda bulunacaklar ile 27 Temmuz 2015 tarihinden önce eğitim alarak sınavlarda başarılı olup belge almaya hak kazanmakla birlikte eğitimine dair eksik evrakı bulunanların sertifika başvuru ve takip işlemleri,
  • İş güvenliği uzmanlığı, işyeri hekimliği ve diğer sağlık personeli sınavına Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim almaksızın doğrudan başvuracaklar ile 27 Temmuz 2015 tarihinden önce eğitim alıp sınavlarda başarılı olamayanlardan eğitimine dair eksik evrakı bulunanların sınav başvuru ve takip işlemleri,
  • Sertifika sahibi İSG Profesyonellerinin vize başvuru işlemleri,
  • İSG Profesyonellerinin; eğitim, sınav ve sertifika bilgileri ile çalışma sürelerine ilişkin raporlara erişimi,
İSG-KATİP üzerinden yapılabilir şekilde düzenlenmiştir.

İş bu duyurunun yayımdan itibaren yukarıda belirtilen işlemler için Bakanlığa evrak ile yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Öncesinde Bakanlık evrak kaydına girişi gerçekleşen başvurular değerlendirmeye alınacak olup adaylar başvuru sonuçlarını İSG-KATİP üzerinden takip edebileceklerdir.

(Sınav ve Belgelendirme Başvuru Rehberi için
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
)