• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

RY Sonradan Pişmanlıklar -71-

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Sertifika
Diğer Belge
Firma
ABL Group
Ne kadar sıklıkla herhangi bir şeyi yaptıktan sonra kendi kendinize “Bunu nasıl yapmış olabilirim” diye düşündünüz?

Aşağıda birçoğumuzun yaşayıp pişman olduğu şeyler bulunuyor:

• Daha önce hep böyle yapıyorduk… (Kaza meydana gelmeden önce)
  • O mesafeden düşen küçük bir cıvatanın bu kadar kanatacağını hiç düşünmemiştim. (Sanırım baret giymeliydim)
  • İlkyardım dersi almış olsaydım, muhtemelen ona yardım edebilirdim. (Ve şanslıysa, o hala burada olurdu)
  • Paslı çivilerin olduğu o tahtaya daha fazla dikkat etmem gerekirdi. (Şimdi işimi bırakıp, tetanos aşısı olmaya gitmeliyim)
  • Vay be! Bir yangının bu kadar çabuk kontrolden çıkabileceğini bilmiyordum. (Eğer kendim söndürmeye kalkmadan evvel itfaiyeye haber vermiş olsaydım, yarın çalışacak bir işim hala olurdu)
  • Her zaman sırt kaslarımız yerine bacak kaslarımızla yükleri kaldırmamız gerektiğine dair vaazlar dinliyoruz. (Fıtık denen şey de nedir?)
  • Az bir ek maliyet ile koruyucu ayakkabı alabilirdim. (Bu derin kesik yeni iş ayakkabılarımı mahvetti ve kırık ayağım hala acıyor)
  • Koruyucu gözlüklerim kutusunda duruyor, fakat sadece küçük bir parçayı işleyecektim. (Acaba tek göz ile araç kullanmama müsaade edilir mi?)
  • İskeleyi sadece bir gün kullanacaktık. Çekicin düşüp birini yaralayabileceğini hiç düşünmemiştim. (Platform eteklerini takmam gerektiği içime doğmuştu)
  • Her zaman koruyucu ile taş arasındaki mesafenin 1/8 inchten fazla olmaması gerektiği konusunda ısrar ediyorlar. Bir çeyrek inch ne kadar fark yaratabilir ki? (Keski sıkışıp taş binlerce parçaya patladığında kör olmadığım için şanslıyım)
Herhangi birisi tanıdık geliyor mu? Yaşamak en iyi tecrübedir derler ama, öngörü bu olayları, talihsizlikleri ve pişmanlıkları engelleyebilir.

Başkalarının hatalarından ders çıkarın ve hayatınızda pişmanlık duymayın.

Kaynak:
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!

Ekli dosyalar

• -71- Sonradan Pismanliklar.doc
    117 KB · Görüntüleme: 8