• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sürekli Iyilestirilmiş Çevre Güvenliği Yönetimi

AydinErden68

Kayıtlı Üye
Katılım
29 Temmuz 2015
Sertifika
Diğer Belge
Firma
DM engineering Mulhouse /France
Bu konu çok genis olmakla beraber ,sirket veya fabrikalarin yönetim seklini degistirme ihtiyacini kabul etmis olmasidir .
Dikey yönetimden Yatay yönetime geçilmesi demektir .Her fert bulundugu konumu ne olursa olsun herkesle es degerde sorumludur .Sistem önce insan sagligi ve güvenligi odaklidir .

0 is kazasini elde etmenin tek yolu surekli iyilestirilmis çevre güvenligi Yönetim sertifikasini almasi ve bu sertifikasyonu genele is sektörlerine yayilmasiyla gerçeklesir.

Avrupada 41 yildir yasamaktayim , bu sertifikasyonu olmayan bir taseron firmayi sanayii sektöründe , saglik sektorunde , nukleer söktöründe , is alma imkanini bulamiyor.

Her birey ayni sorumlulugu tasidigindan , risklerin ortadan kalktigindan bu sertifikasyona sahip firmalar çalistiriliyor çünkü kendileri bu sistemle ( sürekli iyilestirilmis çevre yönetimi ) degeri çok yüksek olmus oluyor .Bu sertifikasyona sahip firmalara subvensiyon uygulaniyor ve karli duruma geliyorlar ......

Saygilarimla
 
AydinErden68' Alıntı:
AydinErden68Çok güzel bir konuya değindiniz. Fakat ülkemizde torpil bürokrasiden önce geliyor. Yani üst düzey yöneticiler varsa o zaman her türlü ihaleye girer ve işi alırsınız. Dediğiniz Yönetim sertifakasını alma zorunluluğu için boşluklar bırakmamak kaydıyla kanunlar çerçevesinde kesinleştirmek gerekiyor. Olmazsa olmazların içine koymak gerekiyor...
 
Mkekin1970 , önce tesekkür ederim begenize , dediginiz gibi kanunlar çerçevesinde kesinlestirmek gerekiyor, evet bu sistem en az 2 milyon is istihdami yaratmakla beraber , is kazalarinin azamiye inmesi , devlete ve firmalara is kazalarinin maliyetlerini ortadan kaldirmasina , teknolojilerin ve kullanilan takimlarin aletlerin yenilenmesine , bir çigir atlat masina ,toplumun daha duyarli olmasina bilinçli olmasina dogru götürmektedir .

Calisilanlara is yerlerinde her hafta sonu genelde cuma ögleden sonra ,her ekipler kendi bünyesinde konusma oturumlari yapilmaktadir .
Her birey arzu ettigi meseleyi konusulabilir ve katilanlar katilim formunu imzalar ve rapor edilir yönetime gönderilir.
Bu vesileyle çalisanlar arasindaki sosyalesme derinlesir herkes digerilerin durumundan düsündüklerinden haberdar oldugu gibi , sürekli iyilestirilmis çevre yönetmenligi yerine getirilmis olur ....Ve yeni haftaya baslarken daya iyi ve güvenli çalisma ortami olusturulmus oluyor .

Calisanin diyelim aile sorunu var veya herhangi bir sorunu var , bu gibi konusma ortaminda durum anlasiliyor .
Calisanin dikkati ve morali bozulmus olabilir verimi düsebilir dikati azabilir is kazasi sebebi olabilir ,durum bilindigi için yatay yönetimde sorumluklar herkese esit oldugundan daha farkli çalisma ortami olusmus oluyor ...


saygilarimla
 
Süzgeçten geçirilip uygulanabilir bir sistem haline getirilip , kanunlasmasi için alt yapi çalismalari yapilip , derneklerin kurulup , yeni bir devamli iyilestirilmis güvenli is sagligi yönetmenligi uygulanabilir duruma getirilir .

Arz ederim

Saygilarimla
 

Ekli dosyalar

  • SEÇSIB Saglik Emniyet çevre sûrekli iyilestirme Belgesi.docx
    80,2 KB · Görüntüleme: 17
Üst