• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikeli Cisim Depolama

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Aralık 2013
Şehir
Yurt Dışı
Sertifika
Diğer Belge
Firma
ABL Group
Dökülmesi veya dağılması durumunda sağlığı tehdit eden cisimlerin - belirli kimyasallar gibi - depolandığı alanlara daha özel bir emniyet verilmeli ve konteynerlerin, paletlerin ve üzerinde bulundukları rafın zarar görmeyecek şekilde güvenli olması temin edilmelidir. Bazı durumlarda bu materyalleri açık ya da yarı açık alanlarda depolamak daha tedbirli olacaktır.
Raflar açık ya da yarı açık alanlarda kullanılacak ise rüzgara ya da kara karşı direnebilecek şekilde dizayn edilmelidir ve bu ortamlarda en yeterli koruma eylemleri kullanılmalıdır.


Kullanıcılar konteynerler üzerinde yazılı olan ya da beraberinde gelen sertifikalardaki tüm uyarı notlarını dikkate almalı ve depolama prosedürünün bu notlarla/uyarılarla tam uyumlu olmasını sağlamalıdırlar.
Özellikle depolama alanın sıcaklığı, birim alandaki stoklama adetlerine, diğer cisimlerle birlikte stoklanmasının uygunluğu konularına titizlik gösterilmelidir.
Bu cisimlerin güvenliği konusunda en ufak şüphe duyulması durumunda, derhal üretici ya da tedarikçiye danışılmalıdır.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
 
Üst