• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikeli kimyasal maddelere solunum yolu ile maruziyette risk derecesi belirlenmesi

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Aralık 2013
Şehir
Yurt Dışı
Sertifika
Diğer Belge
Firma
ABL Group
Risk değerlendirmesi; tehlikelerin belirlenmesi, tehlikeye maruz kalan kişilerin ve nasıl maruz kalındığının belirlenmesi, risklerin ve önlemlerin belirlenmesi, bulguların kayıt altına alınması ve gerekli tedbirlerin uygulanması, risk değerlendirmesinin gözden geçirilmesi ve gerektiğinde güncellenmesi aşamalarından oluşur.
İs veren aşağıda belirtilen öncelik sırasına göre, iş yeri ortamında
• Isyeri ortamındaki tehlike ve/veya riski ortadan kaldırmak
• Tehlike ve/veya riski kaynagında kontrol altına almak
• Uygun iş yeri organizasyonu ile tehlike ve/veya riski en aza indirmek

Yukarıda belirtilen tedbirler alınmasına rağmen tehlike ve/veya risk devam ediyor ise çalışanlar için kişisel koruyucu ekipmanı temin etmek, ve çalışanların bunları kullanmasını sağlamak gibi önleyici ve koruyucu tedbirler almalıdır.

Devamı ektedir...
 

Ekli dosyalar

  • IG3 - Tehlikeli Kimyasal Maddelere Solunum Yolu İle Maruziyette Risk Derecesi Belirlenmesi.pdf
    114,7 KB · Görüntüleme: 23
Üst