• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Tekirdağ'da iş kazası: 1 yaralı

Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde bir işçi, kullandığı mekanizmanın kopan kancasının başına isabet etmesi sonucu ağır yaralandı.
haber.jpg

Olay, Kapaklı’da Cumhuriyet Mahallesi Turgut Özal Caddesi Erdem Sokak’ta yapımı devam eden bir inşaatta meydana geldi. İddiaya göre, Ünal Zileli (24) adlı inşaat işçisi, yerdeki tuğlaları kurdukları mekanizma ile üst katlara çektiği sırada 4. katta bulunan mekanizmanın kancası koparak, Zileli'nin başına isabet etti.

Kancanın başına isabet etmesi sonucu başında koruyucu baret olmaması nedeniyle ağır yaralanan işçi, çalışma arkadaşlarının haber vermesi üzerine olay yerine gelen 112 ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
Durumu ağır olan Ünal Zileli, yapılan ilk müdahalenin ardından tomografiye alındı. Çerkezköy Devlet Hastanesi doktorları, tomografi sonuçlarının temiz çıktığını fakat Ünal Zileli’nin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu, bu nedenle bir süre hastanede müşahede altında tutulması gerektiğini belirtti.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

AHMET KARDEŞ
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
 
MALZEME YORULMASI VE ÖMRÜNE DİKKAT EDİLMEDİĞİ VE PERİYODİK BAKIMLAR EHİL VE SERTİFİKALI KİŞİLER TARAFINDAN YAPILMADIĞI SÜRECE BU TÜR KAZALAR KAÇINILMAZ OLACAKTIR,
KAZASIZ GÜNLER,
 
Kopana kadardır kapaklıda malzeme yorulması. Gittiği yere kadar gider. Kapaklıda oturuyorum ve buralarda inşaatlarda don atlet çalışırlır. Ha birde parmak arası terlikle. İskele uyduruktur veya 3-5 tahtadan çakılarak oluşturulmuştur. Cadde üzerinde bile olsa in şaat kesinlikle önlem adına hiçbir şey yok. Her an yoldan geçenlerin kafasına bir şeyler düşebilir. Her an bir işçi düşebilir vs vs vs.. Zaten önlem almak isteyende yok.
 
@İbrahim Koç

Maalesef inşaatların genel durumu benzer İbrahim bey, Şantiyenin yerinin hiçbir önemi yok. Taksimde de olsa aynı Tekirdağ 'da da olsa aynı. Müthiş isg sistemimiz olmasaydı bu haberler daha da artardı emin olun.. !!
 
Üst