Tekstilkent'te Yangın Çıktı!

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Musa Kamil Ekin tarafından paylaşıldı.

 1. Musa Kamil Ekin

  Musa Kamil Ekin Yönetim Grubu

  Mesajlar:
  2.201
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma:
  BelKo ltd.şti.
  TEKSTİLKENT'TE YANGIN ÇIKTI!

  İstanbul'un en büyük tekstil merkezlerinden Tekstilkent'te bir firmanın kumaş ve ipliklerinin depolandığı alanda çıkan yangın uzun uğraşlar sonucu kontrol altına alındı.
  Esenler Giyimkent'in içerisindeki bir iplik deposunda elektrik kontağının kısa devre yapması sonucu yangın çıktı. Depodaki işçilerin müdahalesi sonrası yangının büyümesi önlenirken, depoda maddi hasar oluştu.
  İPLER TUTUŞUNCA ALEVLER BÜYÜDÜ
  Alınan bilgiye göre, Giyimkent Galeria-3 bloğunun alt tarafında bulunan iplik deposunda saat 09.30 sıralarında yangın çıktı. Sabah saatlerinde işçiler depoda çalıştığı esnada elektrik kontağı kısa devre yaptı. Panodan sıçrayan kıvılcımlar, ipleri tutuşturunca alevler büyüdü. Depoda çalışan işçiler durumu fark ederek büyüyen yangına anında müdahale etti. Yapılan müdahalenin ardından yangın kontrol altına alınırken, durum itfaiye ekiplerine bildirildi. İhbar üzerine olay yeri gelen itfaiye ekipleri, yangının geri kalan kısmına müdahale ederek soğutma çalışması yaptı. Yangın nedeniyle depoyu duman kaplarken, depoda çalışan işçilerin ise ağızlarını poşu ile kapattığı görüldü.

  "MÜDAHALE EDİLMESEYDİ YANGIN BÜYÜRDÜ"
  Deponun kumaş bölümünden sorumlu olan Dursun Macitt, "İlk müdahaleyi ben yaptım. Elektrik kontağından yangın çıktı. Depocu arkadaşlar haber verdi bize depoyu boşalttık. Daha sonra yangın tüpleriyle müdahale ettik. Hızını kestik, itfaiye geldi müdahaleye devam etti ve söndürdü. Zamanında müdahale olduğu için çok büyük bir zarar yok. Müdahale ettiğimiz için önü kesildi. Müdahale etmeseydik ve itfaiye gelmeseydi yangın büyüyecekti. Herkese dışarıya çıkarttığımız için dumandan etkilenen fazla olmadı" dedi.

  Yangınla ilgili incelemeler sürüyor.


  [​IMG]

  [​IMG][​IMG]

  [​IMG]