• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tmgd - Adr

Merve Aydın

Kayıtlı Üye
Sertifika
Uzman Adayı
Firma
yok
Değerli meslektaşlarım merhabalar, Nasılsınız? :)
Bazı iş ilanlarında TMGD belgesi olan diye yazı görüyorum.

Sizce şuan iş arıyorken TMGD eğitimine başvurmak mantıklı mı? Yoksa Bir işe girdiğimizde mi alsak mantıklı olur. (Hem ekonomi kısmı hem de başvurularda 1 adım öne geçme kısımları düşünülürse)

@Merve Aydın
tmgd iyi bir belge ama sınavı vb şartları ağır ben kursa gittim sınava girmedim iş ilanlarında yazıyorlar alman senin faydana

Arkadaşlar iş güvenliği uzmanı olarak veya herhangi bir iş dalında sigortalı olarak çalışacaksanız TMGD belgesini kullanamazsınız. Kullanamayacağınız belgeyi almak size sadece TMGD hakkında bilgi sağlayacaktır. Bir İGU ve TMGD olarak size tavsiyem budur.
TMKT nin yapmış olduğu duyuruyu sizinle paylaşıyorum.

DUYURU
TMGDK bünyesinde tam zamanlı olarak istihdam edilen TMGD’nin sahip olduğu başka bir sertifika ile (Çevre Danışmanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği vb) ilgili diğer alanlarda da hizmet vermesinin mümkün olmadığına ilişkin açıklamalı Duyurumuz 10.01.2018 tarihinde Genel Müdürlüğümüz resmi internet sitesinden duyurulmuştur. Bugün gelinen nokta itibarıyla Sosyal Güvenlik Kurumu ile Bakanlığımız arasında veri paylaşımına esas protokol imza aşamasına gelmiştir. TMGDK’ların olumsuz olarak etkilenmemeleri için, TMGDK bünyesinde tam zamanlı istihdam edilen ve 2263.06 SGK meslek kodu ile hizmet veren TMGD’lerin SRC5 eğiticisi ve TMGD eğiticisi dışından başka kod altında hizmet verdiğinin tespit edilmesi halinde, söz konusu TMGD’nin istihdam edildiği TMGDK’ya 04.12.2018 Tarihli ve 91311 Sayılı Oluru ile Yürürlüğe Giren Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Kuruluşlarının Yetkilendirilmesi Hakkında Yönerge’nin (8) inci maddesinin (f) bendi uyarınca, “idarece rekabet, bağımsızlık ve reel istihdam koşullarını olumsuz etkilediğinin kesin olarak belirlendiği takdirde verilen TMGDK yetki belgesi iptal edilir.” Hükmü kapsamında işlem tesis edilecektir. Yukarıda izah edilen sebepler ve mevzuat nedeniyle TMGD Kuruluşları bünyesinde tam zamanlı olarak istihdam edilmiş TMGD’lerin başka bir yerde ikinci bir işte SGK lı olarak görev yapmaları mümkün değildir. TMGDK’nın mevzuatın gerektirdiği ciddi idari yaptırım kararıyla karşı karşıya kalmamaları için gereken hassasiyetin gösterilmesini önemle duyurulur.

iş ilanlarında çevre mühendisliği mezunu + isg C uzmanı + (tercihen) TMGD belgesi olan tarzında ilanlar o zaman yanlış oluyor.

Her alanda değerlendirebilmek adına böyle bir şey mi yapıyorlar yoksa

durum böyle evet ne kadar isyan etsek, "olmaz böyle şey, resmen hakaret gibi.." desek de iş verenler böyle istiyor diye almak gerekiyor. Tabi bu bize kalmış bir durum.

Bir de bir ara TMGD 'lik bitti - bitirildi.. gibi bir yazılar vardı. Sanırım bir mevzuat değişikliği falan olduydu o sıra. O konu neydi tam olarak?
Geçen yıl olması lazım yada bir önceki yıldı?

hmm Anladım. Teşekkür ederim :) Ben mevzuatlık bir değişiklik diye düşünmüştüm. Verilen ücretlerle alakalı yani dediğinizden anlaşılan.. ?

Ali Beyin yazdıklarına kesinlikle katılıyorum . tmgd sınavı zor ve belgenizi kullanamıyorsunuz . kaldı ki piyasa şuanda çok kötü ve başka iş alanında çalışma olanağı hiç yok sgk üzerinden araştırma yapıyor ulaştırma bakanlığı ve sertifikaları iptal ediyor. sadece tek firma olduğu zaman çalışmak mantıklı onlarında verdiği maaşlar ortada .
[automerge]1550129105[/automerge]
mevzuatı genişletiyorlar ama sorun tmgd uzmanlığı yapan kişinin sadece o işi yapmasını istiyorlar. verdikleri maaş ise maalesef o imkanı sağlamıyor.