• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Tse'den Inşaat Sektöründeki Iş Kazalarının Önlenmesi Için Sektör Temsilcilerine Çağrı

Tse'den İnşaat Sektöründeki İş Kazalarının Önlenmesi İçin Sektör Temsilcilerine Çağrı
Türk Standardları Enstitüsü (TSE) 2015 yılı itibarıyla inşaat sektöründe iş kazalarının önüne geçilmesinde kritik önem taşıyan iş sağlığı ve güvenliği ekipmanlarının belgelendirmesi faaliyetlerine başladı.
1 saat önce

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) 2015 yılı itibarıyla inşaat sektöründe iş kazalarının önüne geçilmesinde kritik önem taşıyan iş sağlığı ve güvenliği ekipmanlarının belgelendirmesi faaliyetlerine başladı. TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz'ın konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Türkiye, inşaat sektöründe gerçekleşen ölümlü iş kazalarında Avrupa ülkeleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Ülkemizde inşaat sektöründe olan her üç ölümlü iş kazasından ikisi yüksekten düşme sebebiyle olmaktadır" ifadesini kullandı. "Son olarak Gaziantep'te bir inşaat şantiyesinde 23 Temmuz 2015 tarihinde meydana gelen ve 2 işçimizin vefatına 4 işçimizin ise yaralanmasına sebep olan iş kazası ile kamuoyunun dikkati bir kez daha yapı işlerinde iş sağlığı ve güvenliği hususunda toplanmıştır" diyen Korkmaz şöyle devam etti: "Türk Standardları Enstitüsü, 2014 yılı Mayıs ayından bu yana Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile "Güvenli İskele, İskelede Güvenlik" projesi kapsamında paydaş olarak çalışmaktadır. Enstitü bu kapsamda, 2014 yılında başlattığı çalışmalarla konuyla ilgili altı adet standardın belgelendirme altyapısını hazırladı ve 2015 yılı itibarıyla yüksekte yapılan işlerde kullanılan iş sağlığı ve güvenliği ekipmanlarının ulusal ve uluslararası standartlara göre belgelendirilmesini yapmaya başladı. Bu çerçevede Enstitü Türkiye'de on firmaya, yurt dışında iki firmaya inşaat sektöründe yüksekte çalışmayla ilgili standartlarda toplamda 12 adet belge verdi. TSE bu faaliyeti ile, ülkemizin önde gelen sektörlerinden çelik konstrüksiyon ve iskele imalat sanayisine, uluslararası standartlara göre AR-GE, ÜR-GE, üretim yapma ve ürün belgelendirebilme kabiliyeti kazandırdı. TSE'nin, "Güvenli İskele, İskelede Güvenlik" Projesi kapsamında belgelendirmesini yaptığı standartlar; TS EN 12810-1 Ön Yapımlı Bileşenlerden Oluşan Cephe İskeleleri - Bölüm 1: Mamul Özellikleri, TS EN 1495+A2 Kaldırma Platformları-Sütunlu Çalışma Platformları ve TS EN 795 Düşmeye Karşı Kişisel Koruyucu Donanım-Ankraj Cihazları alanındadır. Ayrıca belgelendirme alt yapısını tamamladığı ve başvuru kabulüne hazırlandığı standartlar ise; TS EN 12812Kalıp İskeleleri Performans Gerekleri ve Genel Tasarım, TS EN 1065Ayarlanabilir Teleskopik Çelik Ölçüm Uçları - Ürün Özellikleri Tasarım ve Hesaplama ve Deneylerle Değerlendirmesi ve TS EN 1263-1 Güvenlik Ağları-Bölüm 1: Güvenlik Kuralları, Deney Metotları'dır. İnşaat sektöründe ve çelik konstrüksiyon ve iskele imalat sektöründeki tüm firmalarımızı, iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik bu belgelendirme hizmetlerinden yararlanmaya davet ediyoruz. Firmalarımızın TSE Belgesi alması inşaatlarda yüksekten düşme risklerinin önlenmesi için en etkin çözüm olacaktır." - ANKARA

Haber Yayın Tarihi: 24.07.2015 14:31:00 İHA
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
günaydın, üzerindeki ölü toprağını yeni atıyorlar galiba arkadaşlar,
bütün dünyada uygulamaları var olan önlemler için geç kalmadık mı?
ama olsun , zararın neresinden döner isek kazanç olarak görmek daha hayırlı olur bence,
kolay gelsin,
 
Üst