• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

RY Yeni Yıl Kararları -345-

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Sertifika
Diğer Belge
Firma
ABL Group
- Sağlık ve Emniyet Tutum ve Davranışları -

Bir yeni yıla daha girdiniz. Hala yaşıyorsunuz (besbelli) ve muhtemelen sağlıklısınız. Peki, yeni yılda da bunu söyleyebilecek misiniz? Henüz bu soruya cevap veremezsiniz. Yeni bir yılı karşıladınız ve bugünden sonra adım adım bu yılı kendiniz için en iyi olacak şekilde biçimlendirmelisiniz. Bunun için neler yapmalısınız?

Doğal yollardan olmayan, yani, bir kaza vs. sonucu olan ölümlerin çoğu iş ile ilgili değildir. Kişinin sigara, alkol, kötü beslenme ve sağlıksız rejim yapmak gibi kişisel alışkanlıkları da birer sebeptir. Sigara dumanı olan bir ortamda bulunmak, sizin sigara içmenizden daha zararlıdır. Çok kilolu olmak, sırt ağrılarına dayanıklılığınızı azaltır. Alkol ve uyuşturucu bağımlılığı, hem sağlık problemlerine neden olur hem de işvereniniz sizden koordinasyon ve karar verme yetinizin azalması nedeniyle şikayetçi olur. Kişisel alışkanlıklarınızı bir gözden geçirin ve aşırılıklarınıza bir sınırlama getirin.

Evde olan kalıcı yaralanmalar iş yerinde olanlara göre daha çoktur. Niçin böyledir? Bu sorulara kendiniz için cevap verin: İşyerinizde uyguladığınız emniyet önlemlerinin aynısını evinizde de uyguluyor musunuz? Evinizdeki aletler iyi durumda ve muhafazalı mı? Merdiveniniz kaliteli ve bakımlı mı? Tehlikeli malzemelerle çalıştığınızda kişisel koruyucu ekipman giyiyor musunuz? İş yerinizde emniyet kurallarına uymak zorunludur, değilse bile onlara uyarsınız. Evinizde de aynı şekilde davranmalısınız. İşinizde kullandığınız emniyet ve prosedürleri evinizde de uygulamanız çok iyi olacaktır.

Şimdiye kadar, umuyorum ki, hayatınızı daha sağlıklı ve emniyetli hale getirmeye karar verdiniz. Bu yıl iş yerinizde kendinizi daha emniyetli yapmak için ne yapabilirsiniz? Her şey davranış biçimi ile başlar. Emniyetli çalışma tek yoldur. Yaralanmalar çalışmanın doğasından gelmemektedir. Yaralanmalar bazı şeylerin yanlış gitmesinin bir sonucudur. Kazalar sadece olmaz; sebeptirler de. Bunu aklınızda tutun, işinizde olabilecek tehlikelere karşı tetikte olun. Tehlikeler sizin ya da diğerlerinin yaralanmasına neden olmadan tedbir alın, elimine edin ya da kontrolünüz altına alın. İşinizle ilgili muhtemel tehlikelerin ne olduğunu öğrenmeye çalışın ve bunları diğer arkadaşlarınızla paylaşın. Şirketinizin emniyetle ilgili çalışmalarına yardımcı olun.

Ekli dosyalar

• -345- Yeni Yil Kararlari.doc
    102 KB · Görüntüleme: 8