• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Yine Iş Kazası: Totem Montajında Yüksek Gerilime Kapıldı

Totem-Montaj%C4%B1nda-Y%C3%BCksek-Gerilime-Kap%C4%B1ld%C4%B1-620x330.jpg


İnegöl’de aynı gün içerisinde 2 farklı iş kazası meydana geldi. Çift taraflı totem arasına sıkışan işçi ağır yaralanırken, bir fabrika işçisinin de ayakları kırıldı.

Bursa’da iş kazalarına aynı gün içinde 2 olay daha eklendi. İnegöl’de bir mobilya fabrikasına ait 6 metre yüksekliğindeki totemi zemine monte eden 20 yaşındaki Osman Batki, elindeki demir çubuğun hemen üzerinden geçen yüksek gerilim hattına temas etmesi neticesinde elektrik akımına kapıldı. Kısa bir süre akıma maruz kalan işçi, çubuğun hattan ayrılması sayesinden ölümden kurtuldu. Olayı gören vatandaşlar durumu 112, itfaiye ve UEDAŞ ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, çift taraflı totem arasına sıkışan işçiyi kurtarmak için seferber oldu. Kurtarma çalışmalarına jandarma ekipleri de katıldı. 6 metre yüksekliğindeki totemden indirilen Osman Batki, İnegöl Devlet Hastanesi‘ne kaldırılarak tedavi altına alındı. İşçinin bacaklarında yanıklar oluştuğu bildirildi.

YİNE İNEGÖL
Yine aynı ilçede bir fabrika inşaatında çalışan Erol Y. ise dengesini kaybederek 4 metre yükseklikten beton zemin üzerine düşüp yaralandı. Mesai arkadaşlarının haber vermesi üzerine olay yerine gelen 112 görevlilerinin ilk müdahalesinin ardından İnegöl Devlet Hastanesi‘ne kaldırılan Erol Y.’nin bacaklarında kırıklar olduğu tespit edildi.
 
Üst