• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bakanlık Iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimliği belgesi vize işlemleri

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Sertifika
Diğer Belge
Firma
ABL Group
Aşağıdaki yönetmelik maddesi hükümlerince iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimleri 5 yılda 1 vize işlemlerini yapma zorunluluğu bulunmaktadır.Vize işlemleri için sertifika yada dilekçe göndermeye gerek yoktur.
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
üzerinden İSG-Katip sistemine girerek Başvurular yapılmaktadır. Sistem üzerinde Vize süresi belirtilmekle beraber 60 günden az kala başvuruları sistem üzerinden yapılabilmektedir.
İSG katipte tanımlı olan iş güvenliği uzmanı,işyeri hekimi,diğer sağlık personelleri ve eğitici belgesi olan başvuruda bulunacak adaylar;

8201
  • İSG-katip ana sayfasında solda yer alan Sertifikalar kısmına tıklayınız. Sağ kısımda sertifika bilgileriniz gözükmektedir. Vizeye kalan gün sayısını kontol ediniz. (60 günden az zaman kalmışsa başvuruyu sistem üzerinden yapmaya olanak sunulmaktadır.) Sertifikanızı seçerek vizeler butonuna basınız.
1581588136158.png

• Ekle butonuna basınız ve çıkan pencerede kayıt butonuna basınız.
4.png
  • Başvurunuz kayıt altına alınacak ve birkaç gün içinde vizeler kısmında 'Banka bildirimi gerçekleştirildi, Vize ücretinin yatırılması bekleniyor.' şeklinde yazı gösterilecektir.
8206

Her yıl belirlenen belge vize ücreti, yukarıda ki bildirim geldikten sonra, iş sağlığı ve güvenliği genel müdürlüğü'nün Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat Hesabına yatırılacaktır. Yatırılacak Tutar Banka sisteminde görülecektir. Kimlik numaranızı banka görevlisine söyledğiniz zaman sistemde adınız çıkacak ve işlemi tamamlayabileceksiniz.

Ekli dosyalar

• 3.png
    3.png
    25,5 KB · Görüntüleme: 119
Son düzenleme:
16 Mayısta yapılacak sınava başvuru için bir kayıt oluşturmuştum yanlış bir işlem yaptığımdan dolayı başvuruyu silmek istemekteyim ama karşıma şöyle bir uyarı çıkmakta ''Silmek için seçtiğiniz başvuru daha önce uygun görülmüş veya kayıtla ilgili daha önce yüklenmiş belgeler bulunmaktadır Silme işlemini yapabilmeniz için öncelikle bağlı belgelerin belgeyi yükleyen tarafından silinmesi gerekmektedir '' belgeleri silmek istediğimde de aynı uyarıyı vermekte ne yapmam gerekiyor?
[automerge]1581590428[/automerge]

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    11 KB · Görüntüleme: 8
Bakanlığı aramanızda fayda var. Zaman zaman sistemsel hatalar olabiliyor. Memurlar kolayca silecektir başvurunuzu yada düzeltebilirler.

Merhaba, Belge İSG uzmanlık sertifikamın tarihi 2013 yılına ait. Belgeyi hiç kullanmadım. İsg katipde Sertifika aktif ama geçersiz görünüyordu. İsg katip ten giriş yaptım vize ücretinide bugün yatırdım ama henüz bir değişiklik olmadı. Üzerinden beş yıl geçmesi sorun yaratmış olabilir mi. yenileme eğitimi mi almam gerekiyordu?.

Merhabalar,
Vize süresi yaklaşık 1,5 ay kadar özel sebeplerden dolayı geçti. İSG Katip üzerinde belge aktif gözüküyor ancak bir sözleşme yapamıyorum. Vize başvurusu yaptım, sistemde bankaya bildirilme aşamasında yazdı. Ziraat bankasında gittiğimde TC ile bir ödeme çıkmadı. Vize başvurusunu bugün yaptığım için mi öyle oldu acaba ? Vize süresi dolup bu aşamalardan geçen arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?
Şimdiden Teşekkürler.