• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Isg Katip Te Çalişan Sayisi

elifd41

Kayıtlı Üye
Sertifika
C Sınıfı
Firma
INDUCAT GLOBAL TEK. SER. A.Ş
Merhaba arkadaşlar bir haftadan beri uğraştığım bir konuyu sizlerden çözüm bulmak istiyorum. bir firmada iş güvenliği uzmanı olarak çalışma yapıyorum ama uzmanlık sınıfı belgem yetmediği için osgbden hizmet alınması gereklidir. İnsan kaynaklarından son ayın sigorta dökümünü aldım. 157 çalışan ve çok tehlikeli yer gözüküyor. Sonra bir osgb ye teklif almak için sgk sicil numarasını yolladım bana 3 kişilik hizmet teklifi gönderdiler isg katip üzerinde 3 kişi çalışan gözüküyor ama sigorta da 157 çalışan tabi devlet kurumlarında hiç bir yere bu derdimi anlatamadım. Çözüm bulamadım. Lütfen bana yardımcı olun

@elifd41
157 çalışan sigortalı olup İSG-Katip üzerinden gösterilmesi Hem OSGB açısından hemde işveren sıkıntılı. Bu durum kayıt dışı olarak gözükeceği için önce Alo 170 arayıp önce bilgi alın gerekirse de yazılı olarak bilgi verin. Sonuç olarak müfettişler teftişe gelir ve kontrol ederler. Döküman isterler. Bu olayda işverene de OSGB'ye de ceza gelebilir. Bunda sizde zarar görebilirsiniz. O yüzden bu işlemler sırasında dikkatli olmalısınız.

alo 170 aradım bağlı bulunduğum sgkya gidip güncelleme yapılması gereklidir bilgisini verdi. bizim mali müşavirler sürekli güncellemelerde bulunuyor. sonra tekrar aradım kimse bu konu hakkında bilgi sahibi değil sgkya ulaşmaya çalıştım ama ulaşamayınca sorun hala devam teşkil etmektedir.

@elifd41
Peki çalışanlar mevsimlik işçi mi yoksa devamlılığı var mı? Bazı OSGB'ler daimi olan personel üzerinden işlem yapabiliyorlar.