• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Etkinlikler

***** Önemli Not Katılım 150 Kişiyle sınırlıdır**** Katılımınızı 02623236273 numaralı telefona veya cmokocaeli@cmo.org.tr mail adresine bildiriniz... ÇMO Kocaeli Şubesi olarak 2016 yılı içinde yapılacak; başta Çevre Mühendisi meslekdaşlarımızın faydalanması açısından ve dış katılıma da açık olan, mesleği ile ilgili veya dışında diğer yetkinlikleri/uzmanlık alıp çalışma hayatına devam edenlere yönelik "ÇMO Seminerler Dizisi" planladık. Seminerlerimizden 1.Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı üzerine olup Türkiye Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanları Derneği (TMGDER) işbirliği ile gerçekleştirilecektir. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca 22.05.2014 tarih ve 29007 sayılı Resmi Gazete`de yayımlanarak yürürlüğe giren...
http://www.isgum.gov.tr/Default.aspx?lnk=319 ASBEST SÖKÜM UZMANLIĞI EĞİTİM BAŞVURULARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME Önemli Not: 25/1/2013 tarihli ve 28539 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Asbestle Çalışmalarda Sağlık ve Güvenlik Önlemleri Hakkında Yönetmeliğin 19 ve 20 nci maddelerine dayanılarak hazırlanan, 29.06.2013 tarihli ve 28692 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Asbest Sökümü İle İlgili Eğitim Programlarına İlişkin Tebliğ'in 3.Maddesi gereğince, Asbest söküm uzmanlığı eğitimine katılmak için İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI belgesine sahip olunması zorunludur. Eğitim Tarihleri: 1. Grup - 02-06 Kasım 2015 (5 Gün) 2. Grup - 09-13 Kasım 2015 (5 Gün) Eğitim Saatleri: 9.30 – 12.30 : 13.30 – 17.30 Eğitim Yeri...
Zaman ve bütçe kısıntısı olanlar için eşsiz bir fırsat sunuyoruz. Artık, Türkçe NEBOSH Genel Sertifika Eğitimini uzaktan eğitim yöntemiyle alabilirsiniz. 1 Ekim'den itibaren eğitim başlıyor. Kayıt olmak ya da ayrıntılı bilgi için 0212 519 86 30-31'i arayabilir ya da gizemayranci@armetr.com 'a yazabilirsiniz
Bakanlığımızca 07.11.2015 tarihinde Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Eğitici Sınavı yapılacaktır. 1-Sınava, sınav tarihinden önce Bakanlığımızca yapılan Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Sınavlarına girip TMGD Sertifikası alanlar ile TMGD olmaya hak kazananlar girebilecektir. 2-Sınava girecek olanların; ÖSYM tarafından en son yayımlanan “YABANCI DİL SINAVLARI EŞDEĞERLİKLERİ” duyurusuna göre sınav tarihinden önce alınmış olan; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında; İngilizce, Almanca, Fransızca veya Rusça dillerinden birinden asgari 65 düzeyinde puan aldığını gösteren belge veya dil yeterliği bakımından bu puana denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası...
Mühendisliği Yaşayarak Öğrenme; İşyeri Eğitimi... 11.03.2013 Dünyamızda ve Türkiye'de çok başarılı uygulamalardan olan İşyeri Eğitimi modeli nedir? Mühendislik öğrencilerine getirileri nelerdir? Sektöre getirileri nelerdir? Merak edilen her şey bu yazımızda! Şimdilik sadece bazı üniversitelerin Teknloji Fakültelerinde uygulanmaya başlayan İşyeri Eğitim, öğrencinin 1 dönem (3,5 ay) staj yapması üzerine kurulmuş bir modeldir. Bu modelde hedeflenen, öğrencinin sektörü yaşayarak öğrenmesi ve iş hayatına girdiğinde zorluk çekmemesi. Sektörü Yaşayarak Öğrenme ►İşyeri eğitimine katılan mühendislik öğrencileri yeterlilikleri, güvenilirlikleri ve yetenekleri açısından risksiz bir deneme sürecinden geçerler. ►Öğrencinin eğitim sürecinde...
18 AĞUSTOS 2013 TARİHİNDE YAPILAN (C) SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVI İLE İLGİLİ DUYURU Ankara 13. İdare Mahkemesinin 2014/1262, 2015/1097 esas ve 2013/1441, 2015/1099 sayılı kararı ile 18.08.2013 tarihinde yapılan (C) Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavında sorulan sorulardan A kitapçığındaki 80 ve 51 nolu sorular ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 42 ve 70 nolu sorular iptal edilmiştir. Milli Eğitim Bakanlığınca, iptal edilen sorular, adaylar lehine doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden yeniden değerlendirme yapılmıştır. Böylelikle, 70 ve üzeri puan alarak başarılı sayılanların listesi Genel Müdürlüğümüze bildirilmiş olup http://isgkatip.csgb.gov.tr linkindeki “Sınav Durumu Sorgula” butonuna tıklayarak bu durumdaki...
http://dunyakalite.com/kurs/iso-9001-bas-denetcilik/ ISO 9001:2008 ve OHSAS 18001 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ BAŞ DENETÇİLİK EĞİTİMİ : Kariyerinize yeni bir yön vererek uluslararası imza yetkisine sahip olmak istermisiniz..? Eğitim sonunda edineceğiniz yetkinlik ve alacağınız yetki ile: – Kendi eğitim ve danışmanlık firmanızı kurarak firmalara kurumsal danışmanlık yapabilirsiniz. – ISO 9001:2008 konularında eğitimler vererek sertifika imzalayabilirsiniz. – Bir denetim firmasının havuzuna CV nizi ekleyerek denetçi olarak çalışabilirsiniz. – Kurumlara ISO 9001 belgesi sistem kuruluşunu yaparak belgelendirmesini sağlayabilirsiniz. – Kamu kurumları veya Özel kurumlarda Baş Denetçi olarak çalışıp sistemin işleyişinden sorumlu olabilirsiniz...
Anayasa Mahkemesi’nin, ÖSYM Başkanlığı tarafından uygulanan sınavlara ait soru ve cevapların, Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamı dışında bırakılmasını öngören kanun hükmünü iptal gerekçesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Gerekçede “Kişilerin eğitim veya iş hayatı bakımından geleceklerini belirleyen bu sınavların, doğru olarak uygulanıp uygulanmadığını denetleyebilmeleri ve buna yönelik hak arama özgürlüklerini kullanabilmeleri için anılan soru ve cevaplara erişebilmeleri gerekiyor” ifadeleri yer aldı.
Tehlikeli madde güvenlik danışmanı olma şartlarıMADDE 12 – (1) TMGD olabilmek için; a) Üniversitelerin lisans bölümlerinden mezun olmak, b) Kaçakçılık, dolandırıcılık, dolanlı iflas, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, uyuşturucu ve silah kaçakçılığı, kaçak insan taşımacılığı veya ticareti, hırsızlık, rüşvet suçlarından hürriyeti bağlayıcı ceza ile hükümlü bulunmamak, c) Yetkili yangın söndürme eğitim merkezlerinden uygulamalı yangın söndürme eğitimine katıldığına dair alınan belgenin aslını ibraz etmek veya noter onaylı suretini sunmak, ç) TMGDEYB sahibi eğitim kuruluşlarında, tehlikeli madde güvenlik danışmanı eğitimine katılarak, tehlikeli madde güvenlik danışmanı eğitimi tamamlama belgesini almak, bu Tebliğ kapsamında açılacak...
TMGDDER İstanbulda ve Kocaeli bölgesinde bulunan TMGD VE ADAYLARI ILE toplantı yapılacaktır. Tarih 27 haziran cumartesi YER: Bakırköy havuzbaşı çay bahçesi ido iskelesine 5 dakıka uzaklıkta GÜNDEM tanışma 1. Oda kurulması yönünde çalışmalar yapmak, 2. İl temsilcileri seçmek 3. Firmalara verilecek cezaların arttırılması için çalışmalar yapmak 4. Bakanlıkça elektronik takip sistemi oluşturulması 5. Tmg danışmanlığı firmalarını sadece tmgdlerin açabilmesi ön koşulunun getirilmesi 6. Dernek kapsamında bilgilendirme eğitimlerinin verilmesi, 7. Mesleği aktif olarak yapan kişilerle yeni danışmanların arasında iletişim ve bilgi aktarımının sağlanması. 8. Tmgd lerin firmada yapması gerekenlerlerin sistematik olarak sıralanması...
LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdürlük Eğitimi Ülke ve toplum yararları doğrultusunda kaliteli, sağlıklı, güvenli ve ekonomik tesislerin gerçekleştirilmesi amacıyla, LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür hizmetlerinin yerine getirilmesinde ve denetlenmesinde görev alacak mühendislerin bilgi birikimlerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak ve belgelendirmelerini sağlamaktır. ÇMO Ana Yönetmelik ve Yönetmelikleri, Mühendislik Etiği, Sorumlu Müdürün Hak, Yetki ve Yükümlülükleri LPG Piyasası Hukuki Düzenlemeleri İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı LPG depolama, dolum tesislerini, otogaz istasyonlarını, LPG tesisatını ve konut uygulamaları LPG‘ nin Tanımı, Teknik Özellikleri ve Kullanım Alanları İlgili Standartlar LPG Otogaz İstasyonları...